Volkswagen Passat
Esittely Volkswagen Passat, vm. 2018, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/ZNV-490
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
Nahka-Alcantaraverhoilu
ergoComfort-istuin kuljettajalla, osittain sähkösäätöinen
Lämmitettävät etuistuimet
Täysautomaattinen Care Air Climatronic-ilmastointi. Lämpötilansäätö 3. alueelle, käyttömahdollisuus takana
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä vaihdevalitsimilla
Ajastettava seisontalämmitys/tuuletus
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Radio ja navigointi Discover Media. Kosketusvärinäyttö 8"
Car-Net App-Connect ja Media Control. Apple CarPlay - ja MirrorLink-yhteensopivien laitteiden käyttö radion näytöltä
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Adaptiivinen vakionopeudensäädin ACC
Monitoiminäyttö Premium. Värinäyttö
Sähkötoiminen seisontajarru, Auto Hold -paikallaanpitoavustin
GTE -mode
Ajotilanvalitsin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintiavustin Park Assist 3.0 Pysäköintitutkat edessä ja takana
Peruutuskamera
VALOT:
LED-päivävalot
LED Ajovalot
Ajovaloautomatiikka
PERUSTIEDOT:
Huoltohistoria: sähköinen, jakohihna vaihdettu 2025
Vetokoukku, sähkötoiminen
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
2x avaimet
Akku juuri testattu, Soh 85%
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: Ilman muistiaTurboTurvatyynytVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2018 |
| Mittarilukema | 160000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 160 kW |
| Huippunopeus | 225 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 7.4 s |
| Iskutilavuus | 1395 cm3 |
| Keskikulutus | l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 38 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 14.9.2018 |
| Edellinen katsastus | 27.2.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2250 kg |
| Omamassa | 1735 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Pituus | 4770 mm |
| Korkeus | 1460 mm |
| Leveys | 1830 mm |
| Rekisteritunnus | ZNV-490 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.



