Skoda Octavia
Esittely Skoda Octavia, vm. 2020, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/YXE-313
ULKONÄKÖ:
Premium metalliväri
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
RS-Istuimet
Istuinlämmitys edessä ja takana
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Sisätilan tunnelmavalaistus väri säädettävissä
Musta sisäkattoverhoilu
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Lämmitettävä ohjauspyörä
Ohjauspyörän vaihdevalitsimet
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Digitaalinen mittaristo
HiFi äänentoisto
Apple CarPlay
Android Auto
MirrorLink
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Katveavustin
Kaistavahti
Liikennemerkkitunnistin
Ajovakauden hallinta
Vireystilatunnistus
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
LED-takavalot
Intelligent Light Assistant - Kaukovaloavustin
LED-päivävalot
Ajovaloautomatiikka
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Vetokoukku (irroitettava)
Avaimeton kulku- ja käynnistys
Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkötoiminen takaluukkuTurboTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBUrheiluistuimetUrheilullinen alustaVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 217000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 135 kW |
| Huippunopeus | 218 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 7.8 s |
| Iskutilavuus | 1968 cm3 |
| Keskikulutus | 6.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 164 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 9.4.2020 |
| Edellinen katsastus | 12.3.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2097 kg |
| Omamassa | 1583 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Sininen |
| Pituus | 4790 mm |
| Korkeus | 1480 mm |
| Leveys | 1810 mm |
| Rekisteritunnus | YXE-313 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.




