Toyota Auris
Esittely Toyota Auris, vm. 2014, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lahti@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 684
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Tämä tyylikäs ja erittäin vähän ajettu Auris on juuri saapunut! Tämän auton saat omaksesi 0€ käsirahalla ja järkevällä kk-erällä.
PERUSTIEDOT:
Huoltokirja
ULKONÄKÖ:
Metalliväri
SISUSTA JA VERHOILU:
Puolinahkaverhoilu
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Navigointijärjestelmä
Bluetooth mediantoisto ja handsfree
Äänentoistojärjestelmä
Ajotietokone
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
Ajotilanvalitsin
Luistonestojärjestelmä
Sadetunnistin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Tutkat edessä ja takana
VALOT:
Bi-Xenon ajovalot
LED-päivävalot
Sumuvalot
MUUT LISÄVARUSTEET:
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähköpeilit
Isofix
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Varashälytin
2x avain
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä- ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Meidän kanssa on rento ja mukava asioida! Soita ja kysy lisää 0207 890 684 lahti@vaihtoautomaa.com
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- AJOAVUSTIMET:AjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: PaperinenHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIlmastointi: ManuaalinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Keskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MUUT LISÄVARUSTEET:MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:PenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSISUSTA JA VERHOILU:SadetunnistinSisätilanpistokeStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytULKONÄKÖ:VALOT:Vakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinXenon-ajovalotÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:Äänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Tila-auto |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2014 |
| Mittarilukema | 52000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 73 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1798 cm3 |
| Keskikulutus | 3.9 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 3.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.9 l/100km |
| Co2-päästöt | 91 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 5.6.2014 |
| Edellinen katsastus | 20.11.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 385 kg |
| Vetokyky jarruitta | 385 kg |
| Kokonaismassa | 1840 kg |
| Omamassa | 1385 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Hopea |
| Pituus | 4280 mm |
| Korkeus | 1460 mm |
| Leveys | 1760 mm |
| Rekisteritunnus | YLZ-873 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lahti
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Tuukka Sirola
Myymäläpäällikkö
Suomi, English
0503476335
tuukka@vaihtoautomaa.com
Tiitus Javanainen
Myyjä
Suomi, English
0504403224
tiitus@vaihtoautomaa.com
Santeri Kotilainen
Ostaja
Suomi, English
0509117924
santeri.kotilainen@vaihtoautomaa.com
Onni Helin
Myyntiavustaja
Suomi, English
050 563 2388
onni@vaihtoautomaa.com
Akseli Salmenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 757 6615
akseli@vaihtoautomaa.com
Mirva Ilmonen
Autosihteeri
Suomi, English
040 629 0215
mirva@vaihtoautomaa.com



