BMW 330
Esittely BMW 330, vm. 2020, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/YLS-770
ULKONÄKÖ:
Mineralgrau metalliväri
Tummennetut ikkunat
M Sport paketti
M Aerodynamiikkapaketti
M Kontinlippa
M Sport -jarrut, Siniset jarrusatulat M-merkinnällä
M Look peilinkuoret
Diffuusori
Etupuskurin lippa
SISUSTA JA VERHOILU:
Vernasca / Oyster nahkaverhoilu
Urheiluistuimet edessä
Puhelimen langaton latausasema
Musta sisäkattoverhoilu
Lämmitettävä ohjauspyörä
M Sport Nahkainen Urheiluohjauspyörä rattivaihteilla
Käyttö- ja hallintalaitteiden galvanisoidut koristeosat
Istuinlämmitys edessä ja takana
3-alueinen automaatti-ilmastointi
Avaimeton kulku- ja käynnistys
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Harman Kardon Surround System -kaiutinjärjestelmä
BMW Live Cockpit Professional
Head-Up -näyttö
Apple CarPlay
Android Auto
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Driving Assistant Professional
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Dynamic Stability Control (DSC), ajovakauden hallintajärjestelmä
Dynamic Traction Control (DTC), luistonestojärjestelmä
Aktiivinen vakionopeussäädin Stop & Go-toiminnolla
Kaistavahti
Sadetunnistin
Liikennemerkkitunnistin
Ajodynamiikkakytkin (sis. Comfort, Sport ja ECO PRO -ohjelmat)
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Parking Assistant
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
BMW-laserajovalot
Kaukovaloavustin
LED-sumuvalot
LED -ajovalot
Ajovaloautomatiikka
Adaptiiviset ajovalot
PERUSTIEDOT:
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Steptronic Sport-automaattivaihteisto, Sis. myös ohjauspyörän vaihteenvalitsimet
Sähkötoiminen ajastettu lämmitys / tuuletus
Murtohälytin
Xtraboost
Sisä- ja ulkopeilipaketti
Huoltohistoria: sähköinen
Comfort access -avaimeton sisäänkäynti
BMW Gesture Control -eleohjaus
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHead-Up-näyttöHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytUrheiluistuimetUrheilullinen alustaVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 88000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 215 kW |
| Huippunopeus | 230 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 5.9 s |
| Iskutilavuus | 1998 cm3 |
| Keskikulutus | 1.6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 36 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 24.9.2019 |
| Edellinen katsastus | 31.10.2025 |
| Vetokyky jarruilla | kg |
| Vetokyky jarruitta | kg |
| Kokonaismassa | 2265 kg |
| Omamassa | 1815 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 4710 mm |
| Korkeus | 1440 mm |
| Leveys | 1830 mm |
| Rekisteritunnus | YLS-770 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Juho Mutikainen
Myyjä
Suomi, English
+358504076695
juho.mutikainen@vaihtoautomaa.com
Jeremi Wehmas
Palvelumyyjä
Suomi, English
0504300351
jeremi@vaihtoautomaa.com
Janne Soini
Myyjä
Suomi, English
050 4674 630
janne.soini@vaihtoautomaa.com
Juho Syrjänen
Ostot
Suomi, English
050 569 1820
juho.syrjanen@vaihtoautomaa.com
Jimi Västilä
Myyntiavustaja
Suomi, English
0504306522
jimi@vaihtoautomaa.com
Ville Westerberg
Ostaja
Suomi, English
050 526 4255
ville.westerberg@vaihtoautomaa.com
Juha Toivonen
Ostopäällikkö
Suomi, English
0504350514
juha@vaihtoautomaa.com
Toni Helenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 921 1327
toni.helenius@vaihtoautomaa.com



