Ford Transit Connect
Esittely Ford Transit Connect, vm. 2016, Käsivalintainen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lahti@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 684
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Huoltohistoria
Jakohihna vaihdettu 12/2025
SISUSTA JA VERHOILU:
Polttoainekäyttöinen lisälämmitin ajastimella
Lämmitettävä tuulilasi
ilmastointi
Monitoimiohjauspyörä
Istuinlämmitys kuljettajalla
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Aux-in liitäntä
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
MUUT LISÄVARUSTEET:
Pariovet takana
Liukuovi
Kahdet renkaat
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Meidän kanssa on rento ja mukava asioida! Soita ja kysy lisää 0207 890 684 lahti@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AJOAVUSTIMET:AjotietokoneAudio-liitäntäBluetoothHuoltokirja: PaperinenHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: ManuaalinenKahdet renkaatKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Keskuslukitus: KaukosäätöinenLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä tuulilasiMUUT LISÄVARUSTEET:MonitoimiohjauspyöräOhjaustehostinPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:PenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinSISUSTA JA VERHOILU:SumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytULKONÄKÖ:VALOT:ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:Äänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Pakettiauto |
| Korimalli | Lyhyt - Matala |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2016 |
| Mittarilukema | 197000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 55 kW |
| Huippunopeus | 145 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1560 cm3 |
| Keskikulutus | 4.8 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 5.5 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.3 l/100km |
| Co2-päästöt | 124 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 13.11.2015 |
| Edellinen katsastus | 5.11.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1200 kg |
| Vetokyky jarruitta | 740 kg |
| Kokonaismassa | 2030 kg |
| Omamassa | 1497 kg |
| Istumapaikat | 3 |
| Väri | Sininen |
| Pituus | 4530 mm |
| Korkeus | 1860 mm |
| Leveys | 1840 mm |
| Rekisteritunnus | YIY-626 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lahti
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Tuukka Sirola
Myymäläpäällikkö
Suomi, English
0503476335
tuukka@vaihtoautomaa.com
Tiitus Javanainen
Myyjä
Suomi, English
0504403224
tiitus@vaihtoautomaa.com
Santeri Kotilainen
Ostaja
Suomi, English
0509117924
santeri.kotilainen@vaihtoautomaa.com
Onni Helin
Myyntiavustaja
Suomi, English
050 563 2388
onni@vaihtoautomaa.com
Akseli Salmenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 757 6615
akseli@vaihtoautomaa.com
Mirva Ilmonen
Autosihteeri
Suomi, English
040 629 0215
mirva@vaihtoautomaa.com




