Ford Focus
Esittely Ford Focus, vm. 2019, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lahti@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 684
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Huoltohistoria: sähköinen
ULKONÄKÖ:
Tummennetut takalasit
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
Panorama-kattoikkuna
Nahkaverhoiliu
Kojelaudan kontrastitikkaus
Kontrastitikkaukset verhoilussa
Sähkösäätöinen kuljettajan istuin
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
3-alueinen automaattinen ilmastointi
Sisätilan tunnelmavalaistus väri säädettävissä
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Lämmitettävä tuulilasi
Lämmitettävä ohjauspyörä
Ohjauspyörän vaihdevalitsimet
Tekstiilimatot
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Bluetooth mediantoisto ja handsfree
Navigointijärjestelmä
Äänentoistojärjestelmä
Ajotietokone
AJOAVUSTIMET:
Kuolleen kulman valvontajärjestelmä (BLIS) ja risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä aktiivisella jarrutuksella
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
HUD-tuulilasinäyttö
Katveavustin
Kaistavahti
Liikennemerkkitunnistin
Ajovakauden hallinta
Vireystilatunnistus
Luistonestojärjestelmä
Sadetunnistin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
LED ajovalot
Ajovaloautomatiikka
Sumuvalot
MUUT LISÄVARUSTEET:
Vetokoukku
Avaimeton kulku- ja käynnistys
Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähköpeilit
Isofix
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Varashälytin
Kahdet renkaat
2x avain
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Meidän kanssa on rento ja mukava asioida! Soita ja kysy lisää 0207 890 684 lahti@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AJOAVUSTIMET:AjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHead-Up-näyttöHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIlmastointi: ManuaalinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Kattoluukku: PanoraamaKatveavustinKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräLämmitettävä tuulilasiMUUT LISÄVARUSTEET:MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:PenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSISUSTA JA VERHOILU:SadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: Ilman muistiaTurvatyynytULKONÄKÖ:USBVALOT:Vakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinVetokoukkuÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:Äänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2019 |
| Mittarilukema | 114000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 134 kW |
| Huippunopeus | 218 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 8.5 s |
| Iskutilavuus | 1496 cm3 |
| Keskikulutus | 7.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 159 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 1.3.2019 |
| Edellinen katsastus | 13.3.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 720 kg |
| Kokonaismassa | 1980 kg |
| Omamassa | 1445 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4790 mm |
| Korkeus | 1550 mm |
| Leveys | 1840 mm |
| Rekisteritunnus | XXA-742 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lahti
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Tuukka Sirola
Myymäläpäällikkö
Suomi, English
0503476335
tuukka@vaihtoautomaa.com
Tiitus Javanainen
Myyjä
Suomi, English
0504403224
tiitus@vaihtoautomaa.com
Santeri Kotilainen
Ostaja
Suomi, English
0509117924
santeri.kotilainen@vaihtoautomaa.com
Onni Helin
Myyntiavustaja
Suomi, English
050 563 2388
onni@vaihtoautomaa.com
Akseli Salmenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 757 6615
akseli@vaihtoautomaa.com
Mirva Ilmonen
Autosihteeri
Suomi, English
040 629 0215
mirva@vaihtoautomaa.com



