Tesla Model 3
Esittely Tesla Model 3, vm. 2021, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/XRN-448
Kuntotarkastettu sekä huippusiisti yksilö näyttävästi laitettuna!
ULKONÄKÖ:
Chrome delete
Kiiltävä musta etulippa
Kiiltävä mustat helmalevikkeet
Kiiltävä musta takaspoileri
AJO-AVUSTIN VARUSTEET:
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Autopilot
Blind Spot Assist (kuolleenkulman varoitin)
Blind Spot Collision Warning Chime (kuolleenkulman törmäyksestä varoittava varoitusääni)
Lane Departure Avoidance (kaistalta poistumisen varoitus)
Forward Collision Warning (etutörmäysvaroitus)
Automatic Emergency Braking (Hätäjarrutus-avustin)
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Navigointijärjestelmä
Premium Sound System
Bluetooth handsfree ja mediantoisto
Radio
Langaton puhelimen latausalusta
Ajotietokone
AJOVALOT:
Matrix LED-ajovalot
Adaptiiviset ajovalot
LED-päiväajovalot
Kaukovaloassistentti
Sumuvalot
SISUSTA JA VERHOILU:
Lasikatto
Lämmitettävä ohjauspyörä
Jokaiselle istuimelle lämmitys
Ajastettava sisätilan lämmitys
Nahkasisusta
Sähkösäätöiset etuistuimet
Sähkösäätöinen kuljettajan istuin muistilla
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamerat takana ja sivuilla
Pysäköintitutkat edessä ja takana
PERUSTIEDOT:
Lämpöpumppu
Easy Entry
Sähkötoiminen takaluukku
KeyLessGo - avaimeton kulku ja käynnistys
Pikalataus
Ilmastointi: Automaattinen
Sadetunnistin
Isofix-valmius
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Sähköautojen ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja sähkönkulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAkuston esilämmitysAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLasikattoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2021 |
| Mittarilukema | 202000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 258 kW |
| Huippunopeus | 233 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 4.4 s |
| Iskutilavuus | 0 cm3 |
| Keskikulutus | l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 0 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 9.12.2021 |
| Edellinen katsastus | 11.12.2025 |
| Vetokyky jarruilla | kg |
| Vetokyky jarruitta | kg |
| Kokonaismassa | 2232 kg |
| Omamassa | 1919 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4690 mm |
| Korkeus | 1440 mm |
| Leveys | 1850 mm |
| Rekisteritunnus | XRN-448 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Jeremi Wehmas
Palvelumyyjä
Suomi, English
0504300351
jeremi@vaihtoautomaa.com
Janne Soini
Myyjä
Suomi, English
050 4674 630
janne.soini@vaihtoautomaa.com
Juho Mutikainen
Myyjä
Suomi, English
+358504076695
juho.mutikainen@vaihtoautomaa.com
Juho Syrjänen
Ostot
Suomi, English
050 569 1820
juho.syrjanen@vaihtoautomaa.com
Jimi Västilä
Myyntiavustaja
Suomi, English
0504306522
jimi@vaihtoautomaa.com
Ville Westerberg
Ostaja
Suomi, English
050 526 4255
ville.westerberg@vaihtoautomaa.com
Juha Toivonen
Ostopäällikkö
Suomi, English
0504350514
juha@vaihtoautomaa.com
Toni Helenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 921 1327
toni.helenius@vaihtoautomaa.com




