Hyundai i40
Esittely Hyundai i40, vm. 2012, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/UTF-387
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
Sähkösäätöinen kuljettajan istuin
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
Automaattinen ilmastointi
Ohjauspyörän vaihdevalitsimet
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Radio/cd/mp3-soitin
USB ja AUX-liitin
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutka taakse
VALOT:
Etusumuvalot
LED-päivävalot
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Vetokoukku
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Avaimeton kulku- ja käynnistys
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSisätilanpistokeStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2012 |
| Mittarilukema | 227000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 130 kW |
| Huippunopeus | 208 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10.8 s |
| Iskutilavuus | 1999 cm3 |
| Keskikulutus | 7.7 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 10.5 l/100km |
| Maantiekulutus | 6.1 l/100km |
| Co2-päästöt | 179 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 30.11.2011 |
| Edellinen katsastus | 16.4.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 700 kg |
| Kokonaismassa | 2080 kg |
| Omamassa | 1516 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Hopea |
| Pituus | 4770 mm |
| Korkeus | 1470 mm |
| Leveys | 1820 mm |
| Rekisteritunnus | UTF-387 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.




