BMW 730
Esittely BMW 730, vm. 2008, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan muurame@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 686
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/TTY-462/
Tästä ministeritason BMW, jonka varusteita valittaessa ei ole pihistelty!
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Huoltohistoria: paperinen
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto ajastimella
Lasikattoluukku
Nahkaverhoilu
Nahkaverhoilu Dakota
Lämmitettävät takaistuimet
Ristiseläntuki etuistuimiin
Etuistuinten sähkösäätö, kuljettajan istuin muistilla
Lämmitettävät etuistimet
Sähkötoimiset Comfort istuimet edessä, kahdella muistipaikalla
Istuinlämmitys edessä ja takana
Tuuletetut etuistuimet
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Lämmitettävä ohjauspyörä
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
HiFi-kaiutinjärjestelmä
Radio BMW Professional
CD-vaihtaja
AUX-In liitäntä
Navigaatiojärjesteltmä BMW Professional
Bluetooth mediantoisto
AJOAVUSTIMET:
Käynnistyksenestojärjestelmä
Lastenistuimen ISOFIX-kiinnityspisteet takana
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
HUD-tuulilasinäyttö
Dynaaminen jarruvalvonta (DBC)
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sähköinen pysäköintijarrukatkaisija
DSC ajovakaudenhallintajärjestelmä
Dynaaminen luistonvalvonta (DTC)
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintietäisyyden valvonta (PDC)
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
Sumuvalot
LED-päivävalot
Bi-Xenon ajovalot
MUUT LISÄVARUSTEET:
Avaimeton kulku- ja käynnistys
Isofix
Murtohälytin
Ilmastointiautomatiikka 4-kanavainen
Ajotietokone
Sadetunnistin
Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
Sähkötoimiset ikkunat
Control Display - keskusnäyttö
Ilmastointilaite
Ulkopeilien sähkölämmitys
Sähkötoimisesti säädettävät ulkopeilit, korinväriset
Ohjaustehostin
Comfort access -avaimeton sisäänkäynti
Ovien Soft-Close automatiikka
Start-/stop-näppäin
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- 2x avainAJOAVUSTIMET:Adaptiivinen vakionopeudensäädinAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAluvanteet kesä-ja talvirenkaissaAutomaattisesti himmentyvät peilit, ulkopeilit sähkötoimisesti sisäänkäännettävätAux-in LiitäntäAvaimeton kulku- ja käynnistysAvaimeton käynnistysBi-Xenon ajovalotBluetooth mediantoistoCD-vaihtajaComfort access -avaimeton sisäänkäyntiControl Display - keskusnäyttöDSC ajovakaudenhallintajärjestelmäDynaaminen jarruvalvonta (DBC)Dynaaminen luistonvalvonta (DTC)Etuistuinten sähkösäätö, kuljettajan istuin muistillaHUD-tuulilasinäyttöHiFi-kaiutinjärjestelmäHuoltohistoria: paperinenIlmastointi: AutomaattinenIlmastointi: ManuaalinenIlmastointiautomatiikka 4-kanavainenIlmastointilaiteIsofixIsofix-valmiusIstuinlämmitys edessä ja takanaJalopuukoristelistat Fineline high-glossKahdet renkaatKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Kattoluukku: PanoraamaKevytmetallivanteetKuljettajan ja etumatkustajan turvatyynytKynnyslistat kromatut BMW merkinnälläKäynnistyksenestoKäynnistyksenestojärjestelmäLED-päivävalotLasikattoluukkuLastenistuimen ISOFIX-kiinnityspisteet takanaLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräLämmitettävät etuistuimetLämmitettävät takaistuimetMUUT LISÄVARUSTEET:MonitoimiohjauspyöräMonitoimisäätimet ohjauspyöräänMurtohälytinNahkaverhoiltu monitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNahkaverhoilu 'Dakota'Navigaatiojärjesteltmä BMW ProfessionalNavigointijärjestelmäOhjaustehostinOvien Soft-Close automatiikkaPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:PenkinlämmittimetPysäköintietäisyyden valvonta (PDC)PysäköintitutkaPysäköintitutkat eteen ja taaksePääturvatyynyt edessä ja takanaRadio BMW ProfessionalRistiseläntuki etuistuimiinSISUSTA JA VERHOILU:SadetunnistinStart-/stop-näppäinSuksipussiSumuvalotSuomi-autoSähköinen pysäköintijarrukatkaisijaSähkökäyttöiset ikkunatSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoimisesti säädettävät ulkopeilit, korinvärisetSähkötoimiset Comfort istuimet edessä, kahdella muistipaikallaSähkötoimiset ikkunat mukavuustoiminnollaTurvatyynytTuuletetut etuistuimetULKONÄKÖ:Ulkopeilien sähkölämmitysVALOT:Vakionopeudensäädin: MukautuvaVakionopeudensäädin: PerinteinenVakionopeussäädinXenon-ajovalotXenon-kaasupurkausajovalotÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2008 |
| Mittarilukema | 275000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 180 kW |
| Huippunopeus | 245 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 7.2 s |
| Iskutilavuus | 2993 cm3 |
| Keskikulutus | 7.2 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 9.5 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.9 l/100km |
| Co2-päästöt | 192 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 23.10.2008 |
| Edellinen katsastus | 29.1.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 2100 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2505 kg |
| Omamassa | 1940 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 5070 mm |
| Korkeus | 1480 mm |
| Leveys | 1900 mm |
| Rekisteritunnus | TTY-462 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Jyväskylä
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Ota yhteyttä
Antti Kihlström
Myyjä
Suomi, English
050 413 2822
antti.kihlstrom@vaihtoautomaa.com
Antti Pihlavamäki
Myyjä
Suomi, English
0504280627
antti.pihlavamaki@vaihtoautomaa.com
Konsta Kääriäinen
Myyjä
Suomi, English
050 477 0058
konsta@vaihtoautomaa.com
Santtu Sirkka
Myyntipäällikkö
Suomi, English
0504684541
santtu.sirkka@vaihtoautomaa.com
Mikhail Lisenkov
Myyntiavustaja
Suomi, English, Русский
040 729 0550
mikhail@vaihtoautomaa.com
Arttu Hakonen
Myyntivalmistelija
Suomi, English
0504432446
arttu@vaihtoautomaa.com



