Skoda Octavia
Esittely Skoda Octavia, vm. 2021, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/NNP-169
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
Lämmitettävät etuistuimet
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Sähkötoiminen takaluukku
Lämmitettävä, nahkainen sport-monitoimiohjauspyörä, 3-puolainen + Tiptronic-vaihteenvalitsimet
Sisätilojen tunnelmavalaistuspaketti Sisältää tunnelmavalaistuksen, jalkatilojen valaistuksen ja hopean värisen koristelistan (Ambition).
2x usb-c edessä
Digitaalinen mittaristo
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Navigointijärjestelmä, 10" värillinen kosketusnäyttö
Apple CarPlay
Android Auto
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
Smartlink
AJOAVUSTIMET:
Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
Kaistavahti, Kaistanpitoavustin
Driving Mode Selection - Ajoasetuksen valinta
Front assist hätäjarrutusavustin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintitutka edessä ja takana
Peruutuskamera
VALOT:
Crystal LED Adaptiiviset ajovalot
Ajovaloautomatiikka
Kaukovaloassistentti
Adaptiiviset ajovalot
PERUSTIEDOT:
Vetokoukku
Avaimeton kulku- ja käynnistys
Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
2x avaimet
Kattokaiteet
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMonitoimiohjauspyöräNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkötoiminen takaluukkuTurboTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2021 |
| Mittarilukema | 111642 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 150 kW |
| Huippunopeus | 220 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1395 cm3 |
| Keskikulutus | 1.1 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 24 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 22.2.2021 |
| Edellinen katsastus | 16.1.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2090 kg |
| Omamassa | 1620 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4800 mm |
| Korkeus | 1500 mm |
| Leveys | 1830 mm |
| Rekisteritunnus | NNP-169 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Janne Soini
Myyjä
Suomi, English
050 4674 630
janne.soini@vaihtoautomaa.com
Juho Mutikainen
Myyjä
Suomi, English
+358504076695
juho.mutikainen@vaihtoautomaa.com
Jeremi Wehmas
Palvelumyyjä
Suomi, English
0504300351
jeremi@vaihtoautomaa.com
Juho Syrjänen
Ostot
Suomi, English
050 569 1820
juho.syrjanen@vaihtoautomaa.com
Jimi Västilä
Myyntiavustaja
Suomi, English
0504306522
jimi@vaihtoautomaa.com
Ville Westerberg
Ostaja
Suomi, English
050 526 4255
ville.westerberg@vaihtoautomaa.com
Juha Toivonen
Ostopäällikkö
Suomi, English
0504350514
juha@vaihtoautomaa.com
Toni Helenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 921 1327
toni.helenius@vaihtoautomaa.com


