BMW 530
Esittely BMW 530, vm. 2019, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/NMZ-565
SISUSTA JA VERHOILU:
Sähkösäätöiset istuimet kuljettajan istuin muistilla
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
Automaattinen ilmastointi
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Lämmitettävä ohjauspyörä
Ohjauspyörän sähkösäätö muistitoiminnolla
Ambient valaistus
Blow-by heater
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
HiFi äänentoisto
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
Äänentoistojärjestelmä
AJOAVUSTIMET:
Driving Assistant Plus
Ajotietokone
Ajonvakautusjärjestelmä
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Luistonestojärjestelmä
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Navigointijärjestelmä
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintitutka
Pysäköintikamera
VALOT:
LED Ajovalot
LED päiväajovalot
Sumuvalot
PERUSTIEDOT:
Akkutesti SOH 91%
Kahdet renkaat
Sähkötoiminen takaluukku
Huoltokirja
Avaimeton käynnistys
Isofix-valmius
Käynnistyksenesto
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähköpeilit
Turvatyynyt
Varashälytin
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: Ilman muistiaSähkötoiminen takaluukkuTurboTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2019 |
| Mittarilukema | 177000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 135 kW |
| Huippunopeus | 235 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1998 cm3 |
| Keskikulutus | 2.1 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 48 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 12.11.2019 |
| Edellinen katsastus | 26.11.2024 |
| Vetokyky jarruilla | kg |
| Vetokyky jarruitta | kg |
| Kokonaismassa | 2500 kg |
| Omamassa | 1935 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4940 mm |
| Korkeus | 1480 mm |
| Leveys | 1870 mm |
| Rekisteritunnus | NMZ-565 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.



