Seat Leon Sportstourer
Esittely Seat Leon Sportstourer, vm. 2022, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/NMM-407
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
Digitaalinen mittaristo
Osanahkaverhoilu
Kontrastitikkaukset verhoilussa
Lämmitettävät etuistuimet
3-alueinen automaattinen ilmastointi
Sisätilan tunnelmavalaistus
Puhelimen langaton latausasema
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Ohjauspyörän vaihdevalitsimet
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Apple CarPlay
Android Auto
MirrorLink
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Kaistavahti
Liikennemerkkitunnistin
Ajovakauden hallinta
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
Full LED -ajovalot
LED-päivävalot
Ajovaloautomatiikka
Kaukovaloassistentti
Adaptiiviset ajovalot
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Huoltohistoria: sähköinen
Sähkötoiminen alle taittuva vetokoukku
Avaimeton kulku- ja käynnistys
Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIlmastointi: ManuaalinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 162000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 110 kW |
| Huippunopeus | 214 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 8.4 s |
| Iskutilavuus | 1968 cm3 |
| Keskikulutus | 5.2 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 137 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 1.10.2021 |
| Edellinen katsastus | 30.1.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2150 kg |
| Omamassa | 1604 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Hopea |
| Pituus | 4640 mm |
| Korkeus | 1450 mm |
| Leveys | 1800 mm |
| Rekisteritunnus | NMM-407 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.




