Tesla Model Y
Esittely Tesla Model Y, vm. 2021, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/NMJ-712
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
Nahkaistuimet
Panorama
Penkinlämmittimet edessä ja takana
Ohjauspyörän lämmitin
Sisätilan tunnelmavalaistus
Sähkösäätöinen kuljettajan istuin muistilla
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Navigointijärjestelmä
Premium Sound System
Bluetooth handsfree ja mediantoisto
Radio
Langaton puhelimen latausalusta
Ajotietokone
AJOAVUSTIMET:
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Autopilot
Blind Spot Assist (kuolleenkulman varoitin)
Blind Spot Collision Warning Chime (kuolleenkulman törmäyksestä varoittava varoitusääni)
Lane Departure Avoidance (kaistalta poistumisen varoitus)
Forward Collision Warning (etutörmäysvaroitus)
Automatic Emergency Braking (Hätäjarrutus-avustin)
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
LED ajovalot
LED-päivävalot
Kaukovaloassistentti
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Vetokoukku
Lämpöpumppu
Etutavaratila
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Sähkötoiminen takaluukku
Ilmajousitus
Isofix
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Sähköautojen ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja sähkönkulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAkuston esilämmitysAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLasikattoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2021 |
| Mittarilukema | 91000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 258 kW |
| Huippunopeus | 217 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 5.1 s |
| Iskutilavuus | 0 cm3 |
| Keskikulutus | l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 0 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 21.12.2021 |
| Edellinen katsastus | 1.9.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2371 kg |
| Omamassa | 2056 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4750 mm |
| Korkeus | 1620 mm |
| Leveys | 1920 mm |
| Rekisteritunnus | NMJ-712 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.




