Kia Sorento
Esittely Kia Sorento, vm. 2017, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan muurame@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 686
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/
TÄRKEIMMÄT:
Suomi-auto
Navigointi järjestelmä
Webasto kaukokäytöllä
Lohkolämmitin
Peruutuskamera
Vetokoukku
Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
Huoltokirja: Paperinen
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Peruutustutkat
SISUSTA JA VERHOILU:
Isofix
Kangasverhoillut istuimet
Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
Lehtitasku etuistuimien selkänojassa
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Lämmitettävä ohjauspyörä
Sähkösäätöinen kuljettajan istuin
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
VALOT:
Led ajovalot
Ajovaloautomatiikka
Sumuvalot edessä ja
takana
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Audiosäätimet ohjauspyörässä
AUX/USB-liitin keskikonsolissa
Radio/MP3-soitin
Navigointijärjestelmä
Bluetooth mediantoisto
MUUT LISÄVARUSTEET:
Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat
Sählöisesti taittuvat peilit
Ajotilan valinta (Normal, Eco, Sport)
Turvavöiden korkeudensäätö
Turvavyön merkkivalo kaikilla istuinpaikoilla
Vakionopeudensäädin nopeudenrajoittimella
Mittaristo 3,5" LCD-monitoiminäytöllä
Tuulilasin pyyhkimien sadetunnistin
Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
HAC-mäkilähtöavustin
Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
USB-latausliitin
12V virtapistoke edessä ja takana
Lämmitettävä takaikkuna
Istuinlämmitys etuistuimilla
Kauko-ohjattava keskuslukitus
Varashälytin
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- 12V virtapistoke edessä ja takana2-alueinen automaattinen ilmastointi40/20/40 -suhteessa taittuva 2. istuinriviAJOAVUSTIMET:AUX/USB-liitin keskikonsolissaAjonestolaiteAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAjotilan valinta; Normal, Eco, SportAjovakauden hallintaAjovaloautomatiikka (hämäräkytkin)Ajovalojen korkeudensäätö, manuaalinenAluvanteet kesä-ja talvirenkaissaAudiosäätimet ohjauspyörässäAuto up/down-toiminto kaikissa ikkunoissa, ikkunoiden turvatoimintoBluetooth mediantoistoESC-ajonvakautusjärjestelmäHAC-mäkilähtöavustinHuoltohistoria: paperinenIlmastointi, automaattinen 2-alueinenIlmastointi: AutomaattinenIsofixIsofix-kiinnikkeet takaistuimella (2 kpl)Isofix-valmiusIstuinlämmitys etuistuimillaKangasverhoillut istuimetKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Kauko-ohjattava keskuslukitusKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKuljettajan istuimen korkeudensäätöKuljettajan ja etumatkustajan turvatyynytLehtitasku etuistuimien selkänojassaLohkolämmitinLohkolämmitin / MoottorilämmitinLämmitettävä ohjauspyöräLämmitettävä takaikkunaLämmitettävät etuistuimetMUUT LISÄVARUSTEET:Mittaristo 3,5" LCD-monitoiminäytölläMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiltu monitoimiohjauspyöräNahkaverhoiltu ohjauspyöräNavigointijärjestelmäOhjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätöPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:PenkinlämmittimetPeruutuskameraPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaPysäköintitutkat edessä ja takanaRadio, mp3-soitinSISUSTA JA VERHOILU:SadetunnistinSumuvalo takanaSumuvalotSumuvalot edessäSuomi-autoSuuntavilkut sivupeilikoteloissaSähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilitSähkökäyttöiset ikkunatSähkösäätöinen kuljettajan istuinSähkötoimiset etu- ja takaikkunatSäädettävä ristiseläntukiTakaistuimen keskikyynärnoja mukitelineelläTurvatyynytTurvavyön merkkivalo kaikilla istuinpaikoillaTurvavöiden korkeudensäätöTuulilasin pyyhkimien sadetunnistinULKONÄKÖ:USB-latausliitinVALOT:VSM-ajonhallintajärjestelmäVakionopeudensäädin nopeudenrajoittimellaVakionopeudensäädin: PerinteinenValaistu hansikaslokeroValaistut kynnyslistatVarashälytinVetokoukkuWebasto kaukokäytölläÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2017 |
| Mittarilukema | 144000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 147 kW |
| Huippunopeus | 205 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 9.6 s |
| Iskutilavuus | 2199 cm3 |
| Keskikulutus | 6.6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 7.8 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.9 l/100km |
| Co2-päästöt | 174 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 31.8.2017 |
| Edellinen katsastus | 4.3.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2510 kg |
| Omamassa | 1917 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4780 mm |
| Korkeus | 1690 mm |
| Leveys | 1890 mm |
| Rekisteritunnus | NKP-675 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Jyväskylä
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Ota yhteyttä
Antti Kihlström
Myyjä
Suomi, English
050 413 2822
antti.kihlstrom@vaihtoautomaa.com
Antti Pihlavamäki
Myyjä
Suomi, English
0504280627
antti.pihlavamaki@vaihtoautomaa.com
Konsta Kääriäinen
Myyjä
Suomi, English
050 477 0058
konsta@vaihtoautomaa.com
Santtu Sirkka
Myyntipäällikkö
Suomi, English
0504684541
santtu.sirkka@vaihtoautomaa.com
Mikhail Lisenkov
Myyntiavustaja
Suomi, English, Русский
040 729 0550
mikhail@vaihtoautomaa.com
Arttu Hakonen
Myyntivalmistelija
Suomi, English
0504432446
arttu@vaihtoautomaa.com



