Porsche Macan
Esittely Porsche Macan, vm. 2016, Automaattinen
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
*Rahoitus ilman käsirahaa* *Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä* *Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle*
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä https://www.vaihtoautomaa.com/auto/NKC-952
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
Vanteet: BBS CH-RII Satin Black
Jarrut: Punaiset "Porsche" jarrusatulat
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
Musta täysnahkasisustus
Kojelaudan kontrastitikkaus
Kontrastitikkaukset verhoilussa
18-suuntainen sähkösäätöiset etuistuimet muistilla
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
3-alueinen automaattinen ilmastointi
"Macan turbo" kynnyslistat
Musta sisäkattoverhoilu
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Ohjauspyörän vaihdevalitsimet
Ohjauspyörän sähkösäätö muistitoiminnolla
Tekstiilimatot
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
BOSE Surround Sound system
Porsche Communication Management, sis. Navigointilaitteen
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
Kaistavahti
Ajovakauden hallinta
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
Valojen Coming Home- toiminto
Tummennetut LED-takavalot
LED-päivävalot
Ajovaloautomatiikka
Xenon ajovalot
PERUSTIEDOT:
Ajotilan valinta Sport/Off road
Sporttipakoputki läppäohjauksella
Avaimeton kulku ja käynnistys
Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
Isofix
Ilmajousitus
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
2x avain
Lisäturvamahdollisuus 12kk/22500km
Suomi-auto
Huoltohistoria: paperinen
Juuri katsastettu
Lisätietoja autosta numerosta, 020 789 0682 vantaa@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurboTurvatyynytUrheiluistuimetUrheilullinen alustaVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2016 |
| Mittarilukema | 111126 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 294 kW |
| Huippunopeus | 266 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 3604 cm3 |
| Keskikulutus | 9 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 11.6 l/100km |
| Maantiekulutus | 7.6 l/100km |
| Co2-päästöt | 211 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 27.5.2016 |
| Edellinen katsastus | 3.12.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2400 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2550 kg |
| Omamassa | 2000 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 4700 mm |
| Korkeus | 1660 mm |
| Leveys | 1930 mm |
| Rekisteritunnus | NKC-952 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Vantaa
Ma-Pe klo 10 - 18
La 10 - 16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Tuomas Jokinen
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 664 5366
tuomas@vaihtoautomaa.com
Mari Veersalu
Ostoreskontra
Suomi, English, Eesti
0504352329
mari@vaihtoautomaa.com



