Mercedes-Benz E
Esittely Mercedes-Benz E, vm. 1990, Käsivalintainen
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
*Rahoitus ilman käsirahaa* *Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä* *Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle*
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/MVY-482
Siisti ja vähän ajettu Mercedes-Benz 300E W124 museorekisterissä! Katsastushistoria dokumentoitu alusta asti.
Ulkoväri: Anthracite Grey Metallic
Vaalea Palomino nahkasisusta
Penkinlämmittimet
Sähkökattoluukku
Ulkolämpömittari
Ajovalonpesimet ja -pyyhkimet
Sävylasit
Takapenkin niskatuet
Kaiuttimet edessä ja takana, Blaupunkt
Auton varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 1990 |
| Mittarilukema | 114000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 132 kW |
| Huippunopeus | km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 2960 cm3 |
| Keskikulutus | l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 0 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 4.4.1990 |
| Edellinen katsastus | 14.2.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1900 kg |
| Vetokyky jarruitta | 730 kg |
| Kokonaismassa | 1910 kg |
| Omamassa | 1470 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 4850 mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | 1740 mm |
| Rekisteritunnus | MVY-482 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Janne Soini
Myyjä
Suomi, English
050 4674 630
janne.soini@vaihtoautomaa.com
Juho Mutikainen
Myyjä
Suomi, English
+358504076695
juho.mutikainen@vaihtoautomaa.com
Jeremi Wehmas
Palvelumyyjä
Suomi, English
0504300351
jeremi@vaihtoautomaa.com
Juho Syrjänen
Ostot
Suomi, English
050 569 1820
juho.syrjanen@vaihtoautomaa.com
Jimi Västilä
Myyntiavustaja
Suomi, English
0504306522
jimi@vaihtoautomaa.com
Ville Westerberg
Ostaja
Suomi, English
050 526 4255
ville.westerberg@vaihtoautomaa.com
Juha Toivonen
Ostopäällikkö
Suomi, English
0504350514
juha@vaihtoautomaa.com
Toni Helenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 921 1327
toni.helenius@vaihtoautomaa.com



