Volvo XC60
Esittely Volvo XC60, vm. 2013, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/LUZ-182
SISUSTA JA VERHOILU:
Polttoainetoiminen lämmitin ajastimella
Nahkaverhoilu
Sähkösäätöinen kuljettajan istuin muistilla
Istuinlämmitys edessä ja takana
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
AUX liitäntä audiossa
Radion kauko-ohjaus ohjauspyörässä
HiFi äänentoisto
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
Ajovakauden hallinta
Vireystilatunnistus
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintitutka taakse
VALOT:
LED-päivävalot
Ajovaloautomatiikka
Xenon ajovalot
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Vetokoukku
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäBluetoothHuoltokirja: PaperinenHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluOhjaustehostinPenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurboTurvatyynytVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2013 |
| Mittarilukema | 216000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 120 kW |
| Huippunopeus | 190 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10.5 s |
| Iskutilavuus | 2400 cm3 |
| Keskikulutus | 6.8 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 8.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.6 l/100km |
| Co2-päästöt | 179 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 28.3.2013 |
| Edellinen katsastus | 23.2.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2505 kg |
| Omamassa | 1920 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Pituus | 4630 mm |
| Korkeus | 1710 mm |
| Leveys | 1890 mm |
| Rekisteritunnus | LUZ-182 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.



