Mercedes-Benz E
Esittely Mercedes-Benz E, vm. 2017, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/LOH-116
ULKONÄKÖ
Avantgarde
Diamond Silver
Kattokaiteet, kromi
Sähkötoiminen takaluukku
Lämpöä eristävät ja heijastavat lasit
SISUSTA JA VERHOILU
Avantgarde
Tunnelmavalaistus (Ambient)
Kangasverhoilu, musta/antrasiitti
Penkinlämmittimet etuistuimilla
Nahkaverhoiltu urheiluohjauspyörä
Ristiseläntuen säätö
Automaattisesti himmentyvät sisä- ja ulkopeilit
Sisävalopaketti
Veluurimatot
Mukitelineet
Läpilastausmahdollisuus
Tavaratilan 12V pistoke
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT
Audio 20 -järjestelmä
Navigointijärjestelmä (SD-kortti)
Navigointipaketti
Keskusnäyttö, suuri (n. 11,5")
Bluetooth handsfree ja mediantoisto
AJOAVUSTIMET
Vakionopeudensäädin
Aktiivinen jarruavustin (FCW)
Törmäyksenestoavustin
PRE-SAFE® -järjestelmä
Rengaspainevalvonta
Mukautuva jarruvalo
Jalankulkijan suojajärjestelmä (aktiivinen konepelti)
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET
Aktiivinen pysäköintiavustin
Peruutuskamera
VALOT
LED-ajovalot
Ajovaloautomatiikka
PERUSTIEDOT
Webasto
Vetokoukku
Suomi-auto
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Huom! 3G-verkkojen alasajosta johtuen kaikki Mercedes-Benz Me; -etäpalvelun ominaisuudet eivät enää toimi 2016-2018 vuoden Mercedeksissä
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2017 |
| Mittarilukema | 349000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 110 kW |
| Huippunopeus | 217 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 8.7 s |
| Iskutilavuus | 1950 cm3 |
| Keskikulutus | 4.2 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 4.5 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.9 l/100km |
| Co2-päästöt | 109 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 29.9.2017 |
| Edellinen katsastus | 26.8.2024 |
| Vetokyky jarruilla | 2100 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2450 kg |
| Omamassa | 1780 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 5000 mm |
| Korkeus | 1490 mm |
| Leveys | 1910 mm |
| Rekisteritunnus | LOH-116 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Juho Mutikainen
Myyjä
Suomi, English
+358504076695
juho.mutikainen@vaihtoautomaa.com
Jeremi Wehmas
Palvelumyyjä
Suomi, English
0504300351
jeremi@vaihtoautomaa.com
Janne Soini
Myyjä
Suomi, English
050 4674 630
janne.soini@vaihtoautomaa.com
Juho Syrjänen
Ostot
Suomi, English
050 569 1820
juho.syrjanen@vaihtoautomaa.com
Jimi Västilä
Myyntiavustaja
Suomi, English
0504306522
jimi@vaihtoautomaa.com
Ville Westerberg
Ostaja
Suomi, English
050 526 4255
ville.westerberg@vaihtoautomaa.com
Juha Toivonen
Ostopäällikkö
Suomi, English
0504350514
juha@vaihtoautomaa.com
Toni Helenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 921 1327
toni.helenius@vaihtoautomaa.com



