Ford C-MAX Grand
Esittely Ford C-MAX Grand, vm. 2016, Käsivalintainen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/LNE-649/
SISUSTA JA VERHOILU:
Lämmitettävät etuistuimet
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Lämmitettävä ohjauspyörä
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Radio
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat eteen ja taakse
VALOT:
Ajovalot - Ajovaloautomatiikka
LED-päivävalot
Bi-Xenon ajovalot
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
7-paikkainen
Vetokoukku
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Liukuovet molemmilla puolilla
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tämän auton myynnistä vastaa Roope Pohjola 0207 890686 Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Muurame@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSisätilanpistokeStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuXenon-ajovalotÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Tila-auto |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2016 |
| Mittarilukema | 149000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 110 kW |
| Huippunopeus | 202 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1498 cm3 |
| Keskikulutus | 6.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 8.1 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.2 l/100km |
| Co2-päästöt | 144 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 8.9.2016 |
| Edellinen katsastus | 17.7.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1300 kg |
| Vetokyky jarruitta | 735 kg |
| Kokonaismassa | 2195 kg |
| Omamassa | 1473 kg |
| Istumapaikat | 7 |
| Väri | Punainen |
| Pituus | 4630 mm |
| Korkeus | 1700 mm |
| Leveys | 1830 mm |
| Rekisteritunnus | LNE-649 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.




