Mercedes-Benz CLA
Esittely Mercedes-Benz CLA, vm. 2014, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/JJF-874
ULKONÄKÖ:
AMG Exclusive -paketti
AMG-ulkopaketti
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
AMG-paketti
Lämmitettävät etuistuimet
Säädettävä ristiseläntuki
Musta sisäkattoverhoilu
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Ohjauspyörän vaihdevalitsimet
Tekstiilimatot
Nahkasisusta
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth mediantoisto
Navigointi järjestelmä
AJOAVUSTIMET:
Luistonestojärjestelmä
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Ajovakauden hallinta
Vakionopeudensäädin
Ajotietokone
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Peruutustutkat
VALOT:
Intelligent Light System
Ajovaloautomatiikka
Xenon ajovalot
Kaukovalo-avustin
LED Paneeli
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Huoltohistoria: sähköinen
Ilmastointi
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Isofix
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähköpeilit
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Käynnistyksenesto
Sadetunnistin
Turvatyynyt
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: ManuaalinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSisätilanpistokeStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2014 |
| Mittarilukema | 256000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 125 kW |
| Huippunopeus | 230 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 8.2 s |
| Iskutilavuus | 2143 cm3 |
| Keskikulutus | 4.2 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 5.2 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.7 l/100km |
| Co2-päästöt | 111 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 11.4.2014 |
| Edellinen katsastus | 4.3.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2005 kg |
| Omamassa | 1525 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Pituus | 4690 mm |
| Korkeus | 1440 mm |
| Leveys | 1780 mm |
| Rekisteritunnus | JJF-874 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Jeremi Wehmas
Palvelumyyjä
Suomi, English
0504300351
jeremi@vaihtoautomaa.com
Janne Soini
Myyjä
Suomi, English
050 4674 630
janne.soini@vaihtoautomaa.com
Juho Mutikainen
Myyjä
Suomi, English
+358504076695
juho.mutikainen@vaihtoautomaa.com
Juho Syrjänen
Ostot
Suomi, English
050 569 1820
juho.syrjanen@vaihtoautomaa.com
Jimi Västilä
Myyntiavustaja
Suomi, English
0504306522
jimi@vaihtoautomaa.com
Ville Westerberg
Ostaja
Suomi, English
050 526 4255
ville.westerberg@vaihtoautomaa.com
Juha Toivonen
Ostopäällikkö
Suomi, English
0504350514
juha@vaihtoautomaa.com
Toni Helenius
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 921 1327
toni.helenius@vaihtoautomaa.com




