Kia Sportage
Esittely Kia Sportage, vm. 2020, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan vantaa@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 682
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/IRC-161/
PERUSTIEDOT:
Lisäturvamahdollisuus 12kk/22500km
Huoltohistoria: paperinen
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Lämmitettävät etuistuimet
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Apple CarPlay
Android Auto
Bluetooth Handsfree
Bluetooth mediantoisto
MirrorLink
Navigointijärjestelmä
AJOAVUSTIMET:
Ajovakauden hallinta
Vakionopeudensäädin
Kaistavahti
Liikennemerkkitunnistin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
Pysäköintitutka taakse
VALOT:
Ajovaloautomatiikka
LED-päivävalot
MUUT LISÄVARUSTEET:
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
Isofix
Kahdet renkaat
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Lisätietoja autosta numerosta, 020 789 0682 vantaa@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSisätilanpistokeStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 140000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 100 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 11.8 s |
| Iskutilavuus | 1598 cm3 |
| Keskikulutus | 6.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | l/100km |
| Maantiekulutus | l/100km |
| Co2-päästöt | 164 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 31.10.2019 |
| Edellinen katsastus | 16.10.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2145 kg |
| Omamassa | 1605 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Punainen |
| Pituus | 4490 mm |
| Korkeus | 1640 mm |
| Leveys | 1860 mm |
| Rekisteritunnus | IRC-161 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Vantaa
Ma-Pe klo 10 - 18
La 10 - 16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Tuomas Jokinen
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 664 5366
tuomas@vaihtoautomaa.com
Mari Veersalu
Ostoreskontra
Suomi, English, Eesti
0504352329
mari@vaihtoautomaa.com



