Mazda MX-5
Esittely Mazda MX-5, vm. 2006, Käsivalintainen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan muurame@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 686
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/GRI-891/
Tyylikäs mx-5 kesän ajoihin!
Kysy lisää myyjältä!
PERUSTIEDOT:
Huoltohistoria: sähköinen
ULKONÄKÖ:
Alaslaskettava kangaskatto
Korin väriset ovien ulkokahvat
Korin väriset peilien kehykset
Korin väriset puskurit
SISUSTA JA VERHOILU:
Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
Piano black -kojelautapanelointi
Turvavyöt edessä; 3-piste joissa esikiristimet ja voimanrajoittimet
Sähkötoimiset ikkunannostimet
Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
Lukittava hansikaslokero
Nahkapäällysteiset vaihteenvalitsimen nuppi ja käsijarrukahva
Hopean väriset ovien sisäkahvat
Kynnyslevyt ruostumatonta terästä
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Digitaalikello
Radio, 1-levyn CD soitin
Kaiuttimia 6 kpl
AJOAVUSTIMET:
Ajovakauden- ja luistonestojärjestelmät (DSC: Dynamic Stability Control & TCS: Traction Control System)
Lukkiutumaton jarrujärjestelmä (ABS), Jarruvoiman tasausjärjestelmä (EBD), Hätäjarrutehostin (EBA)
Turvavyömuistutin kuljettajalle ja etumatkustajalle
Ajonestolaite
Ohjaustehostin
VALOT:
Korkealle asennettu takajarruvalo
MUUT LISÄVARUSTEET:
Lämmitettävä takalasi
Sähkösäätöiset ja -lämmitettävät ulkopeilit
Kauko-ohjattu keskuslukitus
Ilmastointi, automaattinen
Takalukitusjärjestelmä
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- AJOAVUSTIMET:AjonestolaiteAjovakauden- ja luistonestojärjestelmät (DSC: Dynamic Stability Control & TCS: Traction Control System)Alaslaskettava kangaskattoDigitaalikelloEtumatkustajan turvatyynyn poiskytkentäHopean väriset ovien sisäkahvatHuoltohistoria: sähköinenIlmastointi: AutomaattinenKaiuttimia 6 kplKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Kauko-ohjattu keskuslukitusKeskuslukitus: KaukosäätöinenKorin väriset ovien ulkokahvatKorin väriset peilien kehyksetKorin väriset puskuritKorkealle asennettu takajarruvaloKuljettajan ja etumatkustajan etu- ja sivuturvatyynytKynnyslevyt ruostumatonta terästäLuistonestojärjestelmäLukittava hansikaslokeroLukkiutumaton jarrujärjestelmä (ABS), Jarruvoiman tasausjärjestelmä (EBD), Hätäjarrutehostin (EBA)Lukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä takalasiMUUT LISÄVARUSTEET:Nahkapäällysteiset vaihteenvalitsimen nuppi ja käsijarrukahvaNahkaverhoiltu ohjauspyöräOhjauspyörän korkeuden säätöOhjaustehostinPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:Piano black -kojelautapanelointiRadio, 1-levyn CD soitinSISUSTA JA VERHOILU:Sähkökäyttöiset ikkunatSähkösäätöiset ja lämmitettävät ulkopeilitSähkötoimiset ikkunannostimetTakalukitusjärjestelmäTurvatyynytTurvavyömuistutin kuljettajalle ja etumatkustajalleTurvavyöt edessä; 3-piste joissa esikiristimet ja voimanrajoittimetULKONÄKÖ:VALOT:ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Avoauto |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2006 |
| Mittarilukema | 95000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 93 kW |
| Huippunopeus | 194 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 9.4 s |
| Iskutilavuus | 1790 cm3 |
| Keskikulutus | 7.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 9.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.8 l/100km |
| Co2-päästöt | 174 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 18.8.2006 |
| Edellinen katsastus | 8.7.2025 |
| Vetokyky jarruilla | kg |
| Vetokyky jarruitta | kg |
| Kokonaismassa | 1355 kg |
| Omamassa | 1155 kg |
| Istumapaikat | 2 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 4000 mm |
| Korkeus | 1250 mm |
| Leveys | 1720 mm |
| Rekisteritunnus | GRI-891 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Muurame
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Olemme muuttaneet Jyväskylään Härkökuja 5
Ota yhteyttä
Antti Kihlström
Myyjä
Suomi, English
050 413 2822
antti.kihlstrom@vaihtoautomaa.com
Antti Pihlavamäki
Myyjä
Suomi, English
0504280627
antti.pihlavamaki@vaihtoautomaa.com
Konsta Kääriäinen
Myyjä
Suomi, English
050 477 0058
konsta@vaihtoautomaa.com
Santtu Sirkka
Myyntipäällikkö
Suomi, English
0504684541
santtu.sirkka@vaihtoautomaa.com
Mikhail Lisenkov
Myyntiavustaja
Suomi, English, Русский
040 729 0550
mikhail@vaihtoautomaa.com
Arttu Hakonen
Myyntivalmistelija
Suomi, English
0504432446
arttu@vaihtoautomaa.com



