Toyota Yaris
Esittely Toyota Yaris, vm. 2013, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/GKT-508
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
Osanahkaverhoilu
12V ulosotto
Etuistuinten lämmitys
Kaksialueinen automaatti-ilmastointi
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Toyota Touch&Go -navigointijärjestelmä
Bluetooth mediantoisto
Bluetooth Handsfree
Hybridijärjestelmän tehomittari
Ajotietokone
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Peruutuskamera
VALOT:
Hybriditakavalot (Led)
LED-päiväajovalot
PERUSTIEDOT:
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Sähkötoimiset etuikkunat
Sähkötoimiset takaikkunat
Kauko-ohjattava keskuslukitus
Smart Start -avaimeton käynnistysjärjestelmä
Suomi-auto
Huoltohistoria: paperinen
Isofix
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSisätilanpistokeStart-stop-järjestelmäSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2013 |
| Mittarilukema | 141000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 55 kW |
| Huippunopeus | 165 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 11.8 s |
| Iskutilavuus | 1497 cm3 |
| Keskikulutus | 3.7 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 3.4 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.7 l/100km |
| Co2-päästöt | 85 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 24.4.2013 |
| Edellinen katsastus | 31.3.2026 |
| Vetokyky jarruilla | kg |
| Vetokyky jarruitta | kg |
| Kokonaismassa | 1565 kg |
| Omamassa | 1225 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Pituus | 3910 mm |
| Korkeus | 1510 mm |
| Leveys | 1700 mm |
| Rekisteritunnus | GKT-508 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.



