Toyota Auris
Esittely Toyota Auris, vm. 2013, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan muurame@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 686
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/FLE-465/
Tästä käytännöllisyyden aatelia oleva näppärä ja näyttävä Suomi-Auris valmiina uuteen kotiin!
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Huoltohistoria: paperinen
Metalliväri
LÄMMITYS:
Moottorilämmitin
Automaatti-ilmastointi
Etuistuinten lämmitys
SISUSTA JA VERHOILU:
60:40 suhteessa lattiatasoon taittuvat takaistuimet
Etumatkustajan istuimen korkeussäätö
Kuljettajan istuimen korkeussäätö
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Toyota Touch&Go
Bluetooth
Aux-in ja USB -liitäntä
Audion säätimet ohjauspyörässä. Bluetooth® handsfree, säätimet ohjauspyörässä
Navigointi- järjestelmä
6-kaiuttimen radio/CD -soitin
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeussäädin
Ajonestolaite
Peruutuskamera (Toyota Touch&Go:n näytöllä)
Mäkilähtöavustin
VALOT:
Purelux- lisävalo
Ajovalonpesimet
Etusumuvalot
Follow me Home -saattovalot
MUUT LISÄVARUSTEET:
Kuljettajan ja matkustajan etuturvatyynyt
Kuljettajan ja matkustajan sivuturvatyynyt
Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
Sähköinen ohjaustehostin
Kauko-ohjattava keskuslukitus
Lapsilukot
ISOFIX -kiinnityspisteet (takaistuimen reunapaikoilla)
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Plug-in hybridien sekä itselataavien hybridien ilmoituksissa valmistajan ilmoittamat tekniset tiedot, kuten esimerkiksi toimintamatka ja kulutus sekä akun latausnopeus ja kapasiteetti ovat valmistajan ilmoittamia ja mitattu uudesta vastaavasta autosta optimiolosuhteissa. Auton todellinen kulutus, latausaika, kulutus ja toimintasäde sekä akun kapasiteetti saattavat erota valmistajan ilmoittamista arvoista. Akun teho ja kapasiteetti heikkenevät käytössä sekä akun ikääntyessä. Poikkeavat sääolosuhteet saattavat rajoittaa ajoneuvon käyttöä ja/tai heikentää sen ominaisuuksia. Ellei muuta ole mainittu, akkutestillä saatu arvo vastaa akun hallintajärjestelmästä luettua valmistajan laskemaa SoH-arvoa. SoH-arvoa ei voi suoraan verrata akun kapasiteettiin tai ominaisuuksiin. Akkutestin tulos voi erota muiden palveluntarjoajien tuloksesta johtuen mittaustapojen eroavaisuuksista.
Auton varusteet
- 6-kaiuttimen radio/CD -soitin60:40 suhteessa lattiatasoon taittuvat takaistuimetABS, EBD ja BAAJOAVUSTIMET:AjonestolaiteAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAjovalonpesimetAudio-liitäntäAudion säätimet ohjauspyörässä. Bluetooth® handsfree, säätimet ohjauspyörässäAutomaatti-ilmastointiAux-in ja USB -liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothEtuistuinten lämmitysEtumatkustajan istuimen korkeussäätöEtusumuvalotFollow Me home -saattovalotHuoltohistoria: paperinenHuoltokirja: PaperinenISOFIX -kiinnityspisteet (takaistuimen reunapaikoilla)Ilmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKatso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/Kauko-ohjattava keskuslukitusKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKuljettajan istuimen korkeussäätöKuljettajan ja matkustajan etuturvatyynytKuljettajan ja matkustajan sivuturvatyynytKäynnistyksenestoLapsilukotLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MUUT LISÄVARUSTEET:MetalliväriMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäOhjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätöOhjaustehostinPERUSTIEDOT:PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:PenkinlämmittimetPeruutuskamera (Toyota Touch&Go:n näytöllä)Peruutuskamera: Kamera takanaSISUSTA JA VERHOILU:SumuvalotSuomi-autoSähköinen ohjaustehostinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitToyota Touch&GoTurvatyynytULKONÄKÖ:USBVALOT:VSC ja TRCVakionopeudensäädin: PerinteinenVakionopeussäädinÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:Äänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2013 |
| Mittarilukema | 88000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 73 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10.9 s |
| Iskutilavuus | 1798 cm3 |
| Keskikulutus | 3.6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 3.5 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.6 l/100km |
| Co2-päästöt | 84 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 1.8.2013 |
| Edellinen katsastus | 24.7.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 385 kg |
| Vetokyky jarruitta | 385 kg |
| Kokonaismassa | 1815 kg |
| Omamassa | 1385 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Punainen |
| Pituus | 4280 mm |
| Korkeus | 1460 mm |
| Leveys | 1760 mm |
| Rekisteritunnus | FLE-465 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Jyväskylä
Ma-Pe 10-18
La 10-16
Ota yhteyttä
Antti Kihlström
Myyjä
Suomi, English
050 413 2822
antti.kihlstrom@vaihtoautomaa.com
Antti Pihlavamäki
Myyjä
Suomi, English
0504280627
antti.pihlavamaki@vaihtoautomaa.com
Konsta Kääriäinen
Myyjä
Suomi, English
050 477 0058
konsta@vaihtoautomaa.com
Santtu Sirkka
Myyntipäällikkö
Suomi, English
0504684541
santtu.sirkka@vaihtoautomaa.com
Mikhail Lisenkov
Myyntiavustaja
Suomi, English, Русский
040 729 0550
mikhail@vaihtoautomaa.com
Arttu Hakonen
Myyntivalmistelija
Suomi, English
0504432446
arttu@vaihtoautomaa.com




