Audi A3
Esittely Audi A3, vm. 2011, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissäwww.vaihtoautomaa.com/auto/FKE-467
ULKONÄKÖ:
S Line-Paketti
SISUSTA JA VERHOILU:
S Line-paketti
Lämmitettävät etuistuimet
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Sähkötoimiset ikkunat
Sähköpeilit
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Äänentoistojärjestelmä
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
Ajovakauden hallinta
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintitutka taakse
VALOT:
LED-päivävalot
Ajovaloautomatiikka
Xenon ajovalot
PERUSTIEDOT:
Jakoketju, vaihdettu 06.03.2026 / 102tkm
Huoltohistoria: paperinen
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Isofix
Varashälytin
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MäkilähtöavustinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSisätilanpistokeSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2011 |
| Mittarilukema | 103000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 92 kW |
| Huippunopeus | 203 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1390 cm3 |
| Keskikulutus | 5.5 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 6.6 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.8 l/100km |
| Co2-päästöt | 127 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 11.3.2011 |
| Edellinen katsastus | 8.10.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1200 kg |
| Vetokyky jarruitta | 690 kg |
| Kokonaismassa | 1870 kg |
| Omamassa | 1385 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4440 mm |
| Korkeus | 1420 mm |
| Leveys | 1770 mm |
| Rekisteritunnus | FKE-467 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.



