Volkswagen Transporter
Esittely Volkswagen Transporter, vm. 2008, Automaattinen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/FIO-991
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
Kylkiputket
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto ajastimella
Osanahkaverhoilu
Ohjaamossa 1+2 istuimet
Lämmitettävä kuljettajanistuin
Ilmastointi
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Radio
CD-vaihtaja
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Vetokoukku
Lohkolämmitin
Kahdet renkaat
Liukuovi
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Tilaa ilmainen kuntoraportti myyjältä. Lempaala@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- Huoltokirja: PaperinenIlmastointi: ManuaalinenKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)OhjaustehostinPenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinRengaspainevalvonta -järjestelmäSisätilanpistokeSähkökäyttöiset ikkunatTurboVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Pakettiauto |
| Korimalli | Pitkä - Puolikorkea |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2008 |
| Mittarilukema | 221000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 96 kW |
| Huippunopeus | 168 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 15.3 s |
| Iskutilavuus | 2460 cm3 |
| Keskikulutus | 9.5 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 12.6 l/100km |
| Maantiekulutus | 7.8 l/100km |
| Co2-päästöt | 251 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 15.5.2008 |
| Edellinen katsastus | 22.9.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2800 kg |
| Omamassa | 2030 kg |
| Istumapaikat | 3 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 5290 mm |
| Korkeus | 1950 mm |
| Leveys | 1900 mm |
| Rekisteritunnus | FIO-991 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.



