Kia Sportage
Esittely Kia Sportage, vm. 2012, Käsivalintainen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan lempaala@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 687
Supertarjous! Tähän autoon OP-rahoituskasko sekä liikennevakuutus OP-rahoituksen yhteydessä alkaen vain 79€/kk !!! (Ei yrityksille)
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/EVY-524
ULKONÄKÖ:
Karjarauta
Astinlaudat
Kattokaiteet
Tummennetut ikkunat
SISUSTA JA VERHOILU:
Osanahkaverhoilu
Istuinlämmitys edessä ja takana
2-alueinen automaattinen ilmastointi
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
ÄÄNENTOISTO / INFOJÄRJESTELMÄT:
Audiojärjestelmän säätimet ohjauspyörässä
iPod-yhteensopiva AUX/USB-liitin
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
Ajovakauden hallinta
PYSÄKÖINNIN AVUSTIMET:
Pysäköintitutka taakse
VALOT:
Lisävalo
LED-päivävalot
Ajovaloautomatiikka
PERUSTIEDOT:
Suomi-auto
Vetokoukku
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
Isofix
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / MoottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluOhjaustehostinPenkinlämmittimetPysäköintitutkaSadetunnistinSisätilanpistokeSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2012 |
| Mittarilukema | 264000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 120 kW |
| Huippunopeus | 182 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10.7 s |
| Iskutilavuus | 1998 cm3 |
| Keskikulutus | 7.6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 9.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 6.3 l/100km |
| Co2-päästöt | 181 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 14.2.2012 |
| Edellinen katsastus | 5.2.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1900 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2030 kg |
| Omamassa | 1525 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | 4440 mm |
| Korkeus | 1650 mm |
| Leveys | 1860 mm |
| Rekisteritunnus | EVY-524 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Lempäälä
Ma-Pe 10–18
La 10–16
Avoinna muina aikoina sovitusti.




