Volkswagen Amarok
Esittely Volkswagen Amarok, vm. 2011, Käsivalintainen
Nettiauton yhteydenottolomakkeissa on ollut ongelmia, ota yhteyttä suoraan vantaa@vaihtoautomaa.com tai soita 0207 890 682
Vuoden lisäturva rahoituksen yhteydessä alkaen vain 9€/kk
* Rahoitus ilman käsirahaa * * Ensimmäinen maksuerä vasta 3kk päästä * * Toimitus lähimpään toimipisteeseen tai kotiovelle *
Katso auton tarkemmat tiedot ja lisäkuvat sekä keskustele asiantuntijoidemme kanssa suoraan chatissä www.vaihtoautomaa.com/auto/ESY-292/
Tyylikäs ja hyvin varusteltu lava-auto ALV-vähennyskelpoisena!
ULKONÄKÖ:
Tummennetut ikkunat
Renkaat: 265/70 R17 Nappularenkaat
Astinlaudat
Karjarauta + Lisävalot
SISUSTA JA VERHOILU:
Webasto kaukokäytöllä
Takatasauspyörästönlukko
Lämmitettävät etuistuimet
2-alueinen automaattinen ilmastointi
AJOAVUSTIMET:
Vakionopeudensäädin
Takatasauspyörästönlukko
MUUT LISÄVARUSTEET:
Vetokoukku
Kahdet renkaat
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
PERUSTIEDOT:
Lisäturvamahdollisuus 12kk/22500km
Suomi-auto
Jakopää: Jakohihna vaihdettu 02/2026 ja 158tkm
Huoltohistoria: paperinen
Tarkista auton tarkemmat tekniset tiedot www.vaihtoautomaa.com verkkosivuilta
Pyydä henkilökohtainen whatsapp -videoesittely! Lähetä viesti myyjälle ja kerro mistä autosta olisit kiinnostunut, niin myyjämme laittaa sinulle whatsappiin videoesittelyn autosta.
Lisätietoja autosta numerosta, 020 789 0682 vantaa@vaihtoautomaa.com
Auton varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)OhjaustehostinPenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboTurvatyynytVakionopeudensäädin: PerinteinenVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Pakettiauto |
| Korimalli | Avolava |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2011 |
| Mittarilukema | 158000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 120 kW |
| Huippunopeus | 181 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | s |
| Iskutilavuus | 1968 cm3 |
| Keskikulutus | 7.9 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 9.7 l/100km |
| Maantiekulutus | 7 l/100km |
| Co2-päästöt | 209 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 19.9.2011 |
| Edellinen katsastus | 17.2.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 2800 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2820 kg |
| Omamassa | 2112 kg |
| Istumapaikat | 2 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | 5250 mm |
| Korkeus | 1830 mm |
| Leveys | 1950 mm |
| Rekisteritunnus | ESY-292 |
Rahoitusesimerkki
Vaihtoautomaa Vantaa
Ma-Pe klo 10 - 18
La 10 - 16
Avoinna muina aikoina sovitusti.
Ota yhteyttä
Tuomas Jokinen
Myyntipäällikkö
Suomi, English
040 664 5366
tuomas@vaihtoautomaa.com
Mari Veersalu
Ostoreskontra
Suomi, English, Eesti
0504352329
mari@vaihtoautomaa.com



